Marţi 24 iunie 2014 şi duminică 29 iunie 2014

Joi, 1 august 2013

Prin decizia PS Petru Gherghel, pr. GABRIEL BÎRNAT din Parohia Frumoasa (BC), preot nou-sfinţit, a primit numirea să activeze în parohia noastră începând cu ziua de joi, 1 august 2013. Îi dorim „Bun venit!” şi activitate rodnică!

Duminică, 28 iulie 2013

Vineri şi sâmbătă din această lună celebrăm prima vineri din lună cu devoţiunile obişnuite în cinstea Inimii Preasfinte a lui Isus şi adoraţia euharistică de la ora 18,30, şi prima sâmbătă din luna cu devoţiunile în cinstea Inimii Neprihănite a Mariei.

Vineri, 2 august se celebrează Porţiuncula. Cei care, spovediţi fiind, se împărtăşesc şi se roagă după intenţia Sfântului Părinte Papa dobândesc indulgenţa plenară. Vă rugăm să veniţi la Spovadă din timp.

Rugăm familiile care lucrează în străinătate şi vor să-şi menţină fişa, adică să facă parte din parohia noastră, să vină la parohie să anunţe.